Aké dostupné sú vaše webstránky?

  • dostupnost-vytvorenych-web-stranok-uptimerobot-com

Pri tvorbe web stránok je dôležité nie len web stránku vytvoriť, ale zabezpečiť aj jej korektné fungovanie a dostupnosť. Veľa webhostingových spoločností garantuje čo najvyššiu dostupnosť web stránok. 99,9%, 99,999999%, 100% a niektorí dokonca aj viac ako 100% :) Ako to však je v skutočnosti? Hovorí sa, dôveruj ale preveruj. Samotný web server alebo datacentrum môže mať dostupnosť blízko k 100%, ale dostupnosť samotných web stránok sa už väčšinou nekontroluje. U nás okrem monitoringu web serverov a ich životných funkcií monitorujeme ešte aj každú jednu web stránku osobitne.

13 dôvodov, prečo potrebujete blog na web stránke

  • Preco potrebujete blog na web stranke
Blogy nie sú na trhu digitálneho marketingu žiadnou prevratnou novinkou. Čím ďalej, tým viac sa im darí plniť ciele, kvôli ktorým vznikajú. Blog ukáže návštevníkom, že sa vyznáte vo svojom remesle. Pomôže zvýšiť návštevnosť web stránky, zlepšuje SEO a CTR, poskytuje miesto pre spätné odkazy, pomáha plniť firemné ciele a ukazuje na aktivitu spoločnosti a jej zamestnancov.

Užitočné pomôcky pre copywriterov a blogerov

  • Vytvorenie blogu, tvorba textov, copywriting
Veľa spisovateľov nepotrebuje množstvo vecí na to, aby mohli písať kdekoľvek. K úspechu im postačí papier a obyčajná ceruza, či pero. Tí, ktorí kráčajú s dobou, vyžadujú k práci počítač. A, samozrejme, miesto, kde sa dá dobre tvoriť je tiež dôležité. Existuje však veľa „pomôcok“ , ktoré sú pre spisovateľov, či copywriterov nielen užitočné, ale aj zábavné. Ak hľadáte vhodný darček pre známeho, ktorý sa živí písaním, tak tu je zoznam celkom praktickým vecí, ktoré sa mu budú isto hodiť.

Web stránku treba poriadne premyslieť a naplánovať

  • Plánovanie web stránky
V súčasnej dobe už môže mať web stránka dizajn prakticky akýkoľvek. S HTML5 a CSS3 vie šikovný web dizajnér robiť hotové zázraky. Je možné vytvárať dynamické a responzívne web stránky bez potreby používať zložité techniky. Preto je potrebné dobre si rozmyslieť, ako bude naša web stránka vyzerať a čím zaujme návštevníkov. A, samozrejme, premeniť návštevníka na platiaceho zákazníka. Treba sa zamerať hlavne na zákazníka, hoci sa veľmi často stáva, že navrhnutý moderný dizajn je klientom zavrhnutý len preto, lebo je klient "old-school". Dizajn web stránky má zaujať nie samotného klienta, ale jeho budúcich klientov. Žiaľ mnoho budúcich majiteľov web stránok tomuto nerozumie. Nedokážu si proste predstaviť a ani akceptovať fakt, že sa ich zákazníkom môže páčiť niečo iné, ako im. Ak platí, že obal predáva, o dizajne web stránky to platí dvojnásobne.

Kancelária vs. web stránka

  • webstranka-vs-kancelaria
Tí, čo podnikajú, určite vedia, koľko dá práce a námahy otvoriť si kamennú kanceláriu a koľko financií stojí jej prevádzka, nehovoriac o jej propagácii a reklame. Na začiatku je vždy nápad. Či už Vás osvieti pred spaním alebo pri pive, bez nápadu sa podnikať nedá. Nápad je však len úplný začiatok a nie vždy je to tá pravá cesta k úspechu. Častokrát je nápad buď ťažko realizovateľný alebo úplne nereálny. Príčinou môže byť nedostatok peňazí či množstvo byrokratických prekážok v slovenskej legislatíve.

Stránky


O nás

Tvorbe web stránok sa profesionálne venujeme od roku 2007. Zameriavame sa hlavne na webové prezentácie pre jednotlivcov, male a stredné podniky, športové kluby či občianské združenia. Zastrešujeme celý proces tvorby webstránky - od prvého stretnutia až po uvedenie webstránky do života. Ale ani tam naša práca nekončí. Venujeme sa aj správe webstránok, či už po stránke obsahovej, alebo tej bezpečnostnej. Zvýšenie návštevnosti alebo upgrade, či regizajn web stránok patrí tiež medzi často vyhľadávané služby.