Často kladené otázky (ČKO)

Alebo aj FAQ - Frequently asked questions. Zozbierali sme pre Vás najčastejšie kladené otázky. 


Doména - názov adresy servera čitateľný pre ľudí v tvare www.nieco.sk 

Webhosting - priestor na ktorom sú uložené dáta webstránky.

Poradíme Vám s výberom vhodnej domény a aj webhostingu. Rokmi overenými skúsenosťami odporúčame registrovať domény a webhosting u dvoch rôznych firiem. Domény registrujeme v nic.sk. Dáta webstránok ukladáme na naše webservery v profi datacentre v Strassburgu. Čoskoro pribudnú ďalšie webservery vo Viedni.

Responzívny dizajn znamená to, že webstránka sa zobrazuje rôzne na rôznych zariadeniach. Na stolnom počítači či notebooku vidíme webstránku klasicky. Na tablete alebo smartfóne sa už webstránka správa "minimalisticky", to znamená, že napríklad menu sa zmeni na vyskakovacie, obsah sa prispôsobí veľkosti obrazovky, bloky a iné menej podstatné elementy sa zobrazia až dolu - za hlavným obsahom.

Väčšinu nových webstránok dodávame s responzívnym dizajnom štandardne.

Aj keď je celosvetový trend outsourcovať veľa služieb (nielen správu webstránok) a ani Slovensko nie je výnimkou, naše webstránky má zákazník z pohľadu zmeny obsahu plne pod kontrolou. Pridávajte si nové články, editujte staré, vytvárajte si fotogalérie, či aktualizujte portfólio... A to všetko cez Váš obľúbený internetový prehliadač (napr. Firefox, Chrome, Opera či Safari) a z hociakého počítača. Nech ste doma, či v kancelárii alebo na služobnej ceste, obsah Vašej webstránky máte stále pod kontrolou. Ste často na cestách a nenosíte si so sebou notebook? Nie je problém - editovať viete aj cez tablet, prípadne smartfón.

ÁNO - Vašu webstránku si budete vedieť editovať bez našej pomoci. Keby ste sa na to predsa len necítili, vezmeme to za Vás. Stačí nás kontaktovať.