Ako na to, aby sa Vaše návštevy nezarátavali do Google Analytics?

  • zamedzenie-ratania-navstev-web-stranok.png

Ak sa staráte o svoje web stránky často, isto ste postrehli, že Google Analytics zarátava i Vaše návštevy. A to skresľuje štatistiku o dosť. Hlavne keď ste na svojich web stránkach doslova nonstop a stále niečo dopĺňate či vylepšujete. Vtedy sa pri relatívne nízkej návštevnosti môže stať, že aj polovicu návštev v štatistikách ste vlastne len Vy. Tento problém sa často prehliada, lebo keď človek vidí, že má aj priame návštevy webstránok, môže si povedať - to budú isto návštevy z vizitiek, či printovej reklamy, alebo dokonca môže žiť v nádeji, že si URL adresu jeho webstránky ľudia posúvajú ústne. Opak je pravdou.

Existuje však tomu ľahká pomoc. Stačí si nainštalovať do internetových prehliadačov, cez ktoré pristupujete na svoje webstránky jednoduché rozšírenie, ktoré zamedzí sledovaciemu skriptu aby zarátal Vašu návštevu. Rozšírenie si môžte stiahnuť na tejto adrese: tools.google.com 


O nás

Tvorbe web stránok sa profesionálne venujeme od roku 2007. Zameriavame sa hlavne na webové prezentácie pre jednotlivcov, male a stredné podniky, športové kluby či občianské združenia. Zastrešujeme celý proces tvorby webstránky - od prvého stretnutia až po uvedenie webstránky do života. Ale ani tam naša práca nekončí. Venujeme sa aj správe webstránok, či už po stránke obsahovej, alebo tej bezpečnostnej. Zvýšenie návštevnosti alebo upgrade, či regizajn web stránok patrí tiež medzi často vyhľadávané služby.